Słowniczek

Czarownica - kobieta posiadająca siły nadprzyrodzone. Przepowiada przyszłość. Znawczyni losu każdej istoty ludzkiej na świecie. Czarownica rodzi się raz na sto lat. Posiada wiele cech wspólnych z innymi istotami. Oprócz tego czarownice znane są ze swojej przebiegłości i sprytu. Jest nieśmiertelna.

Demon - istota pijąca ludzką krew. Jest wytrzymała, silna oraz sprytna. Jedna sosna symbolizuje jednego demona. Demony posiadają ogromne czarne skrzydła oraz szczególnie wyczulony węch. Ulubionym zajęciem tych istot jest patrzenie w nocy na śpiących ludzi. Po zachodzie słońca demony są niewidzialne dla śmiertelników. Demon jest nieśmiertelny.

Anioł - przeciwieństwo demona. Nie toleruje picia ludzkiej krwi. Anioły są dość szybkie i spostrzegawcze. Jedna brzoza symbolizuje demona, który przeszedł na posadę anioła. Anioły posiadają duże białe skrzydła oraz wyostrzony wzrok. Do ulubionych zajęć aniołów należy przede wszystkim szukanie gwiazdozbiorów na niebie. Anioł jest nieśmiertelny.

Wilkołak - człowiek przemieniający się w wilkołaka w pełnię księżyca. Na ogół szybki i silny. Żywi się ludzką krwią. Najlepiej wyostrzony zmysł u wilkołaków to węch. Potrafi wyczuć każdą istotę z odległości ok. 5 kilometrów. Wilkołaki mają słabość do zapachu wanilii. Po wyczuciu tego zapachu tracą kontrolę nad swoim umysłem, a ich ciało staje się jak porażone.

Wampir - osoba posiadająca bardzo ostre kły, które służą do wysysania krwi z żył człowieka. Wampir nie może wyjść na słońce bez specjalnego pierścienia. Inaczej w ciągu kilka minut zamienią się w popiół. Wampiry tracą swoją siłę po spożyciu werbeny lub po przebywaniu w pomieszczeniu zatrutym werbeną. Wampir posiada wyostrzony słuch.

Hybryda - pół wampir, pół wilkołak. Posiada wyostrzony wzrok i węch. Werbena i wanilia nie mają na hybrydę żadnego wpływu. Główną wadą hybryd jest podwojone pragnienie ludzkiej krwi. Bez problemu hybrydy wychodzą na słońce, nie potrzebują pierścienia. W ciągu pełni księżyca mogą się zmienić w wilkołaka, kiedy tego chcą.

Elf - istota zamieszkująca wyspy. Włada wodą, powietrzem, ziemią. Elfy są zawsze roześmiane i pełne humoru, ale potrafią zachować powagę w niektórych sytuacjach. Istoty te są rzadko spotykane, ponieważ przebywają tylko na wyspach lub w miejscu blisko morza, oceanu. Rozsiewają po deszczu magiczny pył, który oczyszcza powietrze. Złoty pył, który mają w posiadaniu jest podobny do tego, który wylatuje z różdżki czarownicy. Elfy są nieśmiertelne.

Chochlik - małe stworzenia, które uwielbiają zabawę. Chochliki są ulubionymi pupilami elfów. Tak jak one rozsiewają magiczny pył, tylko w większych ilościach. Chochliki nie znają umiaru, dlatego denerwują dużo istot. Te stworzenia zamieszkują wyspy, ale często pojawiają się w wioskach demonów.

Mekendor  - istota bez twarzy. Strzeże Fagry - magicznej krainy, gdzie przebywają upadłe anioły. "Zakapturzona postać" - to jedno z najsłynniejszych przezwisk mekendorów. Istota ta potrafi zabić, gdy spojrzysz w jej "twarz". Mekendora można zabić żelaznym mieczem wbitym w brzuch. Są nieśmiertelni.

2 komentarze:

 1. Mekendora można zabićżelaznym mieczem wbitym w brzuch. Są nieśmiertelni.
  skoro mozna mekendore zabic to nie jest niesmiertelna.....;__;

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahahaaha racja ! Ale może to jedyny sposób na jej śmierć :)
   Tak jak z Achillesem niby nieśmiertelny , ale raniąc go w piętę , zabijasz go ;)

   Usuń